Юношите на Доростол до 16 години с убедителна победа като гост в Шумен

Тази публикация е прочетена 365 пъти!

Днес на 24 януари юношите до 16г. на Доростол гостуваха в Шумен в двубой от 3-я кръг от Северната Източна Елитна група сезон 2020/2021.

Те са в група А с отборите на “Дунав Русе 2016” Русе, “Ч.Море Тича” Варна и “Шумен” Шумен.

В зала “Младост” Доростол започна уверено и спокойно мача, като поведат в първата четвърт с 18:11.

Втората петица на Доростол игра още по-успешно, като постигнаха стабилна преднина преди почивката на полувремето с 40:21.

През втората половина на мача разлика в точките бе увеличена, а двубоя завърши при крайното 78:43, което позволи на силистренския треньорски тандем Лъчезар и Светла Тодорови да пуснат на терена и по-млади играчи.

Доростол заема второ място в класирането, след “Дунав Русе 2016” Русе, тимът на който ще гостува на 30 януари в Силистра.

Източник: kvorum-silistra.info