Финалът на европейското по футбол: Франция-Португалия

Тази публикация е прочетена 1481 пъти!

Франция победи Германия с 2:0 в полуфинална среща от Евро 2016 и ще спори за трофея в неделя срещу Португалия.
Герой на мача стана нападателят на “петлите” Антоан Гризман, който посече Бундестима с два гола. Първият от тях бе от дузпа в даденото от съдията продължение на първото полувреме след игра с ръка на Бастиян Швайнщайгер в немското наказателно поле. В 71-та минута Гризман увеличи на 2:0 след фатална грешка на немската защита.
Така възпитаниците на Дидие Дешан ще имат възможността да донесат трета европейска титла за Франция в мача на закриването на шампионата срещу Португалия на “Стад дьо Франс” в Сен Дени на 10 юли.