Станаха известни номинираните в анкетата “10-те най-добри спортисти на Силистра за 2015 година”


Тази публикация е прочетена 2043 пъти!

Общинската администрация в Силистра обяви номинираните състезатели от всички спортни клубове, които тази година ще се борят за авторитетния приз “10-те най-добри спортисти на Силистра за 2015 година”. /Пълният списък с всички номинирани, както и критериите за определянето на 10-те най-добри спортисти на Силистра за тази година, публикуваме по-долу/.
Официалната церемония по награждаване ще се състои на 11 декември в хотелски комплекс “Дръстър” от 17.00 часа, поясняват организаторите.
Те допълват, че по традиция призовете ще бъдат връчени от кмета на община Силистра д-р Юлиян Найденов.

***

КОИ СА НОМИНИРАНИТЕ В ТРАДИЦИОННАТА АНКЕТА “10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2015 ГОДИНА”
СК по баскетбол „Доростол”

1. Преслав Миленов Неделчев, роден/а 1997 год.
треньор : Светлана Тодорова
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: баскетбол
състезания и класиране:

ХV място – Европейско първенство – Австрия
VІ място – Държавно първенство – гр.София
ІІІ място – Държавно ученическо първенство – гр. Варна

2. Димитър Живков Добрев, роден/а 1996 год.
треньор : Светлана Тодорова
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: баскетбол
състезания и класиране:

VІ място – Държавно първенство – гр.София
ІІІ място – Държавно ученическо първенство – гр. Варна

Пенчо Ковачев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

ЛСК „Олимп 97”

1. Велислава Йорданова Стаматова, роден/а 1996 год.
треньор : Илия Недков
възрастова група: девойки старша
дисциплина /категория/: гладко бягане
състезания и класиране:

І място – Държавно първенство /400м. / – гр. Добрич
2. Изабела Еджиро Окоротете, роден/а 2001 год.
треньор : Илия Недков
възрастова група: момичета под 16г.
дисциплина /категория/: гладко бягане
състезания и класиране:

ІІІ място – Държавно първенство / гладко бягане – 60м./- гр. Добрич
ІІІ място – Държавно първенство / щафета 4х200м./ – гр. Добрич
ІІ място – Държавно първенство / 200м./ – гр. София
ІІІ място – Държавно първенство / щафета 4х100м./ – гр. София
Илия Недков
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
Карате клуб „Славия – Истър”
1. Деян Борисов Данаилов, роден/а 1989 год.
треньор : Сергей Петров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: карате
състезания и класиране:

І място – Европейско първенство /кумите – микс/ – Латвия
ІІІ място – Европейско първенство /кумите – отборно/ – Латвия
ІІІ място – Европейско първенство /кумите – идивидуално/ – Латвия
І място – Национална купа – гр. Габрово
ІІІ място – Национално първенство – гр. София
2. Рафаил Андреу, роден/а 2001 год.
треньор : Сергей Петров
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: карате
състезания и класиране:

ІІІ място – Световно първенство /кумите – индивидуално/ – Сърбия
ІІІ място – Европейско първенство /кумите – индивидуално / – Латвия
І място – Национална купа /кумите – индивидуално/ – гр. Габрово
І място – Национално първенство /кумите – индивидуално/ – гр. София

Тодор Тодоров
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
Стрелкови клуб „Снайпер 92”

1. м.с. Теа Ангелова Димитрова, роден/а 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:

ІІ място – Държавно първенство /50м.- 3х20 изстрела/ – гр. София
ІІ място – Държавно първенство /50м.- легнал/ – гр. София
ІІ място – Държавно първенство /10м./ – гр. София
2. Ванина Деянова Илчева, роден/а 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:

І място – Държавно първенство /50м.- легнал/ – гр. София
ІV място – Държавно първенство /10м./ – гр. Търговище

Златко Нотев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
ССКЕ „Багаин”

1. Начо Маринов Начев, роден/а 1997 год.
треньор : Неделчо Цвятков
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: самбо /48 кг./
състезания и класиране:

ІІІ място – Европейско първенство по самбо /48 кг./ – Сърбия
ІІІ място – Държавно първенство по самбо /48 кг./ – гр. София
ІІІ място – Държавно първенство по самбо /мъже 52кг./ – гр. София
І място – Държавно първенство по джу-джицу /файтинг/ – гр. Бургас

2. Рустислав Петков Добрев, роден/а 1998 год.
треньор : Неделчо Цвятков
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: самбо /52 кг./
състезания и класиране:

ХV място – Световно първенство по самбо /мъже/ – Мароко
ІІ място – Държавно първенство – самбо /мъже/ – гр. София
ІІІ място – Държавно първенство – самбо /младежи 20г.- 52кг./ – гр. София
ІІІ място – Държавно първенство – самбо /юноши до 18г./ – гр. София
І място – Държавно първенство по джу-джицу /файтинг/ – гр. Бургас
3. Танер Руждан Ружди, роден/а 2002 год.
треньор : Стефан Стефанов
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: джудо и самбо /45 кг./
състезания и класиране:

І място – Държавно първенство по самбо – гр. София
ІІІ място – Държавно първенство по джудо – гр. София
4. Пенка Георгиева Лалева, роден/а 1999 год.
треньор : Неделчо Цвятков
възрастова група: девойки старша
дисциплина /категория/: борба /63 кг./
състезания и класиране:

ІІ място – Държавно лично първенство – гр. Сливен
ІІІ място – Държавен личено-отборен шампионат – гр. Сливен
Неделчо Цвятков
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

СК по борба „Добруджански юнак 96”
1. Радослав Севдалинов Колев, роден/а 2003 год.
треньор : Любомир Николов
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: свободна борба /+73 кг./
състезания и класиране:

ІІІ място – Държавен личено-отборен шампионат – гр. Сливен
Муса Мусов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

Карате клуб „Шото”
1. Бедри Ридван Бедри, роден/а 1999 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: до 16г.
дисциплина /категория/: кумите
състезания и класиране:

І място – Национално състезание – гр. София
І място – Национално първенство – к.к. Албена
І място – Х-ти международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна
І място – Купа „Контакт“ – Румъния
І място – Юбилеен турнир „40г. карате гр.Плевен“ – гр. Плевен
2. Ива Тодорова Савова, роден/а 2000 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: до 16г.
дисциплина /категория/: кумите
състезания и класиране:

І място – Национално състезание – гр. София
ІІ място – Национално първенство – к.к. Албена
І място – Национален еко турнир „Крушунски водопади“
ІІ място – Х-ти международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна
ІІІ място – Международен турнир „Nikon Open“ – гр. София
ІІІ място – Международна купа „Алеко“ – гр. Свищов
ІІІ място – Х-ти международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна
ІІІ място – Юбилеен турнир „40г. карате гр.Плевен“ – гр. Плевен
І място – Купа „Контакт“ – Румъния
ІІІ място – Купа „Червен бряг“

3. Красен Каменов Николаев, роден/а 2002 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: до 14г.
дисциплина /категория/: кумите
състезания и класиране:

ІІІ място – Национално първенство – к.к. Албена
І място – Х-ти международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна
ІІ място – Купа „Контакт“ – Румъния
ІІІ място – Юбилеен турнир „40г. карате гр.Плевен“ – гр. Плевен
ІІІ място – Купа „Червен бряг“
ІІІ място – Международна купа „Алеко“ – гр. Свищов
Валери Великов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

Плувен клуб „Доростол”
1. Георги Панев Георгиев, роден/а 1998 год. – Национален състезател
треньор : Христо Бончев
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:

50 метров басейн
ІІІ място – Балканиада /4х100 щафета/– Румъния
І място – Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил – младежи/ – гр. София /Национален рекорд/
І място – Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил – младежи/ – гр. София
І място – Държавно лично отборно първенство /50м. бътерфлай – младежи/ – гр. София
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство /200м. свободен стил – младежи/ – гр. София

25 метров басейн
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил – мъже/ – гр. София
І място – Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил – младежи/ – гр. София
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил – мъже/ – гр. София
І място – Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил – младежи/ – гр. София
І място – Държавно лично отборно първенство /50м. бътерфлай – младежи/ – гр. София
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100м. бътерфлай – младежи/ – гр. София
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /200м. свободен стил – младежи/ – гр. София

2. Богомил Руменов Яковчев, роден/а 1998 год. – Национален състезател
треньор : Христо Бончев
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:

25 метров басейн
І място – Държавно лично отборно първенство /100м. съчетано плуване – младежи/ – гр. София
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /200м. гръб – младежи/ – гр.София
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство /50м. гръб – младежи/ – гр.София
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство /50м. бътерфлай – младежи/ – гр. София

50 метров басейн
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100м. бътерфлай – младежи/ – гр. София
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /50м. гръб – младежи/ – гр.София
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100м. гръб – младежи/ – гр.София
Венелин Великов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
Клуб по спортни танци „Елеганс”
1. двойка
Виолета Валентинова Иванова, роден/а 2000 год.
възрастова група: 15г.
и
Евгени Атанасов Рачев, роден/а 2000 год.
възрастова група: 15г.

треньор : Пламен Славов
дисциплина /категория/: спортни танци
състезания и класиране:

ІІІ място – Открит национален турнир за купа „Сливен“ – гр. Сливен
ІІІ място – Открит национален турнир за купа „Шумен“ – гр. Шумен
ІV място – Зонално първенство – гр. Русе
Радина Добрева
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

Автомобилен спортен клуб „Тони Старт”
1. Георги Тодоров Кърджиев, роден/а 1979 год. – Национален шампион – 2015г.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: автокрос / бъги – до 1600 сс/
състезания и класиране:

ІV място – Международно участие /индивидуално/- Украйна
І място – Държавен шампионат /индивидуално/ – гр. Кърджали
ІV място – Държавен шампионат /индивидуално/ – гр. Златоклас
ІV място – Държавен шампионат /индивидуално/ – гр. Силистра
І място – Държавен шампионат /индивидуално/ – гр. Чирпан
І място – Държавен шампионат /индивидуално/ – гр. Челопеч
І място – Държавен шампионат /отборно за 2015г./
Георги Кърджиев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

СКХУ „Доростол 2011”
1. Християн Радославов Маринов, роден/а 1995 год.
възрастова група: младежи до 21г.
дисциплина /категория/: Канадска борба /лява и дясна ръка до 85 кг./
състезания и класиране:

І място – Световно първенство /дясна ръка/ – Малайзия
ІІ място – Световно първенство /лява ръка/ – Малайзия
І място – Европейско първенство /дясна ръка/ – гр. София
ІІ място – Европейско първенство /лява ръка/ – гр. София
І място – Държавно първенство /дясна ръка/ – гр. Банско
І място – Държавно първенство /лява ръка/- гр. Банско
ІІ място – Международен турнир /дясна ръка/ – гр. Белоградчик
ІІмясто – Международен турнир /лява ръка/ – гр. Белоградчик
2. Йордан Стефанов Цонев, роден/а 1996 год.
възрастова група: младежи до 21г.
дисциплина /категория/: Канадска борба /лява и дясна ръка до 90 кг./
състезания и класиране:

ІV място – Европейско първенство /лява ръка/ – гр. София
VІ място – Европейско първенство /дясна ръка/ – гр. София
І място – Държавно първенство /лява ръка/ – гр. Банско
І място – Държавно първенство /дясна ръка/- гр. Банско
І място – Международен турнир /лява ръка/ – гр. Белоградчик
ІІІ място – Международен турнир /дясна ръка/- гр. Белоградчик
Добромир Удрев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
Спортен клуб по стрелба с лък „Динамикс”
1. Мирослав Мирославов Миткин, роден/а 2001 год.
треньор: Мирослав Петров Миткин
възрастова група: момчета до 14г.
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:

ІІ място – Международен турнир „купа Разград“ – гр. Разград
ІІ място – Държавно първенство – гр. Садово
І място – Републикански турнир – гр. Варна
2. Явор Василев Христов, роден/а 1976 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:

І място – Държавно първенство на открито – гр. Разград
І място – Държавно първенство на открито /отборно/- гр. Разград
ІІ място – Държавно първенство на закрито – гр. Казанлък
V място – Турнир „Купа Садово” – гр. Садово
Мирослав Миткин
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК
Спортен клуб „Киокушин Силистра”
1. Борислав Любомиров Борисов, роден/а 1997 год.
треньор : Зихни Хасанов
възрастова група: младежи 16-17г.
дисциплина /категория/: ката, кумите /над 70 кг., над 80 кг./
състезания и класиране:

І място – Държавно лично отборно първенство киокушин карате /ката-мъже/ – гр. Варна
ІІ място – Държавно лично отборно първенство киокушин карате /кумите-мъже/ – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство киокушин карате /кумите-младежи/ – гр. Варна

Христо Христов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК

——————–
Критерии за определяне на 10-те най-добри спортисти на Силистра за 2015 година
1. Ранг състезания и класиране в :
А. Състезания от Международния спортен календар
– Олимпийски игри
– Световно първенство
– Европейско първенство
– Балкански игри, Световна и Европейска купа

Б. Състезания от Държавния спортен календар
– Държавни първенства, Финали и Група „А”
– Национални турнири и купи
– Група „Б”
– Зони

2. Възрастови групи:
– Мъже и жени
– Младежи и девойки – до 21г. и до 23г.
– Юноши и девойки старша възраст – до 18г.
– Юноши и девойки младша възраст – до 16г.
– Кадети и кадетки – до 14г.
– Момичета и момчета

3. Олимпийски и не олимпийски спортове
А. Списък на летни олимпийски спортове от последната лятна олимпиада /2012г./
http://bg.wikipedia.org/wiki/Олимпийски_игри

Забележка:
– При равни показатели от ранг “състезания и класиране” се взима под внимание т.2 и т.3;

– Поставянето/подобряването/ на нов рекорд в зависимост от ранга на състезанието и възрастовата група е допълнителен критерий при определянето на Десятката.


Share This:

Comments

comments

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com