Баскетболен клуб „Доростол” си осигури един финал за държавното първенство

Тази публикация е прочетена 282 пъти!

След 106:69 12-годишните момчета от Баскетболен клуб „Доростол” с президент Лъчезар Тодоров победиха повече от убедително основния си съперник -„Черно море” Варна, и се класира за финалите на републиканското първенство (варненци също отиват на финалите в Ботевград).

Мачът бе последен в проведения в Силистра зонален турнир. Възпитаниците на Светлана Тодорова победиха и в другите 3 мача – убедително – „Стар баскет” Варна, „Шампион” и„Делфин” Бургас. Предстоят още три „зони” със силистренско участие – при 14-годишните момчета и момичета (в дамския профил треньор е Росица Тодорова), както и при кадетите – момчета, с надеждата за класиране на финалите на държавните клубни първенства.

Междувременно ще бъдат проведени и финалите на държавните ученически първенства, където по традиция също има отбори от Силистра. Момичетата V-VII клас на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” Силистра са едни от тях, които вече са се класирали на финала, който предстои този месец.